Skip to content Skip to footer
CLT panely

Řemeslo
& technologie.

CLT panely jsou používané pro výstavbu moderních dřevostaveb. Jejich princip spočívá v několika vrstvách na sebe kolmo lepeného masivního dřeva. Tato technologie minimalizuje jinak běžné „pracování dřeva“, se kterým jsme se do současné doby ve stavebnictví setkávali.

mODERNÍ TECHNOLOGIE

Proč použít CLT panely.

CLT panely jsou vhodné jak pro stěny, tak díky své pevnosti a statickým vlastnostem i pro stropy a střechy. Jejich unikátně lepená konstrukce výborně zvládá i rozsáhlé plochy a schodiště. Samozřejmostí je možnost propojení s dalšími stavebními materiály.

Velkou výhodou CLT panelů jsou vlastnosti, které předčí ocel i beton. Mezi ně patří například výborná akustická izolace, takže hluk z vedlejší místnosti Vás nebude rušit.  Za zmínku stojí i protipožární vlastnosti, které jsou při výstavě/rekonstrukci nemovitosti jistě důležité.

V dnešní době každý ocení i skvělou tepelnou izolaci, která při použití například polystyrenu nebo minerální vaty zajistí zajímavý teplotní komfort, případně i výstavbu pasivního domu. Panely jsou svou konstrukcí odolné proti zemětřesení.

CLT panely

Pevnost, masivnost, atraktivnost.

Snížení emisí až o 70 % ve srovnání s betonem a ocelí

Rychlá montáž a stavba na místě ušetří čas a náklady

Tepelná a zvuková izolace vytvoří zdravé vnitřní klima

Řada vizuálních tříd umožňuje zažít skutečný přírodní vzhled dřeva

Časté dotazy

CLT panely jsou používané pro výstavbu moderních dřevostaveb. Mohou Vám nabídnout prakticky neomezené architektonické možnosti, které Vám beton či ocel nenabídne. Jejich unikítně lepená konstrukce výborně zvládá i rozsáhlé plochy a schodiště.

Výhod CLT panelů je spousta. Mezi ně patří výborná akustická izolace, protipožární vlastnosti či skvělá tepelná izolace. Panely jsou díky své konstrukci odolné proti zemětřesení.

Cena domu je proměnlivá. Obecně lze říci, že cena za m2 je zhruba 2 000 – 3 000 Kč. Konečnou cenu je však vždy nutno konzultovat s projektantem.

Doba realizace je různá, při optimálních podmínkách lze hrubou stavbu realizovat do 7 dní.

Kontaktujte nás

Společně vybudujeme
budovu vašich snů.

Nechte nás převést vaše sny a představy do reality! Kontaktujte nás ještě dnes.